Rozhledna Stříbrná Twiggy

Vyhlídková věž

Přes 31 m vysoká rozhledna z dílny architekta Prof. Ing. Arch. Martina Rajniše, stojí na vrcholu kopce Štvanice 866 m. n. m., ve středu Rekreačního areálu Kraličák, mezi Hynčicemi pod Sušinou a Stříbrnicemi.

Díky své vzdušnosti a jednoduchosti rozhledna zapadla do okolní přírody a jemně doplňuje panorama krajiny.

Osvětlenou vyhlídkovou věž válcovitého tvaru tvoří dřevěná konstrukce z modřínového dřeva se schodištěm uprostřed a krytou vyhlídkou na vrcholu. Čeká na vás 152 schodů, které musíte zdolat. Stabilitu subtilní konstrukce zajišťují ocelová kotevní lana. Věž tvoří celek s blízkým odpočívadlem.

Odpočívadlo

Zastřešené odpočívadlo vás ochrání nejen před rozmary zdejšího počasí, ale současně slouží jako odpočinkové místo se zázemím pro 30 osob, k načerpání nových sil na další cestu. Je doplněno herními a oddechovými prvky pro různé věkové kategorie.

Jak se sem dostat

Ideálním výchozím bodem pro návštěvu vyhlídkové věže je obec Stříbrnice, kde v blízkosti Centra služeb Ski&Bike Box je rozlehlé parkoviště a od něj vás dále navede značení až k rozhledně. K vyhlídkové věži a odpočívadlu vede zelená turistická trasa, v zimě potom modrá běžkařská trasa.

Provozní doba

Vyhlídková věž a odpočívadlo mají celoroční nonstop provoz a vstup je zdarma.

Relax Point Hynčice